Merhabalar! Yaz tatilinin başlamasıyla yeni bir içerik serisi oluşturmayı düşünüyorum. ‘Sahnelerden Müzikler’ ile her hafta yeni bir dizi/film’den, seçme sahnelerde çalan özel şarkıları paylaşacağız. Açılışı; hala devam etmekte olan gençlik/bilim kurgu dizisi The 100 ile yapıyoruz. Öncelikle dizi serisi hakkında genel bir tanım yapalım.

  • THE 100
  • Yayın Başlangıcı: 19 Mart 2014
  • Kanal: The CW
  • Sezon Sayısı: 7
  • 84 bölümü tamamlanmış olan serinin hala yapım aşamasında olan 7. Sezonunun da 13 bölümden oluşacağı biliniyor.
  • Türü: Aksiyon, macera, distopik bilim kurgu

Büyük bir savaştan sonra oluşan radyasyondan insanlık tehdit altına giriyor ve Ark ismini verdikleri gemi ile bir grup insan uzaya gönderiliyor. 96 yıl sonra Dünya’yı “kontrol etmek” amacı ile hapishanedeki 100 (kaçak +1) genci yeryüzüne gönderiyorlar. Hikaye burada başlıyor, teknolojinin çok ileride olduğu bir gelecekte insanlığa tekrar yuva bulmak ve huzur bulmak amacı ile 6 sezondur uğraşıyorlar, hala başarmış sayılmazlar. İnsanların geleceğini kurtaralım derken insanlıklarını da kaybetmeleri cabası. Bu dizide her şey olabilir, “bu olursa dizi biter yiğah” kafasıyla izleyebileceğiniz bir dizi değil, fakat izlerken stresten kansere yakalanma olasılığınız da bir hayli yüksek.

Bu kadar açıklama yeter, müziklere geçelim. Bakalım hatırlayabilecek misiniz?

Not: Eğer diziye geriden geliyorsanız diye, baştan sona doğru bir listeleme yaptım. Sezonunu ve bölümünü de belirteceğim bu yazıda, spoiler almak istemiyorsanız geçmediğiniz bölümden aşağısına inmeyin derim. ? İyi dinlemeler!

1.  Sezon 1. Bölüm

Octavia’nın gemiden yeryüzüne inip ‘Geri döndük, sürtükler’ diye bağırmasının ardından çalmaya başlıyor.

1. Sezon 9. Bölüm

Octavia ve Lincoln birbirlerine hoşça kal derler. (Ahh ah, eski Octavia’dan geriye ne kaldı..) Monty, Jasper, Raven ve Finn kampa geri dönerler. Raven Finn’den ayrılır.

3. Sezon 1. Bölüm

Jasper arabanın içinde müzikçalarını çalıştırır, Bellamy gerginliğin içinde eğlenebilmesinden rahatsız olarak kulaklığını söker, ses dışarı çıktığında Monty, Jasper, Bellamy ve Raven da müzikten keyif almaya başlar.

https://www.youtube.com/watch?v=L7y9yChV478

3. Sezon 1. Bölüm

Yine aynı şarkının bu kez de Shawn yorumuyla dinlediğimiz sahne.

4. Sezon 8. Bölüm

Jasper ve Bellamy Arkadia gemisine dönerler ve Bellamy sonunda pes ederek partiye katılır.

“Herkes ölecek, Bellamy. Onlar gibi gidebiliriz ya da kendimiz gibi gideriz. Sonu aynı, fakat yolculuğun sıkıcı olması gerektiğini kim söyledi?”

6. Sezon 1. Bölüm

Murphy Sanctum’da müzik çalar bulur ve çalıştırır. Ardından çalan şarkıya eşlik ederek Emori’ye serenat yapar. :’)

Sizin hatırladıklarınız neler? En çok sevdiğiniz sahne ya da beğendiğiniz şarkı hangisi olmuştu?