Seul Gangnam Polis Karakolu, 19 Nisan’da saat 20:10 (KST) civarında olduğunu bildirdi. Moonbin; hemen polisi arayan menajeri tarafından Seul’un Gangnam semtindeki evinde ölü bulundu.

Polis, “Moonbin’in kendi canına kıydığı anlaşılıyor” dedi ve ekledi, “Şu anda kesin ölüm nedenini belirlemek için otopsi olasılığını tartışıyoruz.”

Bu acı dolu dönemde Moonbin’in arkadaşlarına ve ailesine en derin baş sağlığı dileklerimizi sunuyoruz.

K-pop grubu Astro’nun üyesi Moon Bin, 19 Nisan Çarşamba günü hayatını kaybetti. Müzisyen-aktör-model olan Moon Bin’in ölüm nedeni henüz açıklanmadı.

Astro’nun menajer şirketi Fantagio, Moon Bin’in Seul’deki dairelerinde bir menajer tarafından ölü bulunduğu haberleri ardından bir açıklama yaparak ölümünü doğruladı. Fantagio’nun açıklamasında, Moon Bin’in ani ölümünden dolayı büyük bir üzüntü duyulduğu belirtilerek, “Moonbin’in ani ayrılığı, sevenlerinin muhteşem aşkı ve desteğiyle karşılaştırılamayacak olsa da, uzun süredir birlikte olan sanatçıları ve burada onunla birlikte olan personel, büyük bir şok ve üzüntü içinde ayrılanı anıyor. Moonbin’in hayranlarına verilen sevginin ne kadar eşsiz olduğunu çok iyi bildiğimiz için, onlara bu ani haberi vermek daha da acı verici” denildi.

Fantagio, Moon Bin’in ailesinin sessiz bir cenaze töreni istediğini, sadece “aile, yakın arkadaşlar ve ajans çalışanlarının” katılacağını da belirtti. Hayranların da “saygılı bir şekilde ayrılanı anmaları ve veda etmeleri” için “spekülatif ya da kötü niyetli haberlerden kaçınmaları” istendi.

Moon Bin, çocuk modeli ve oyuncu olarak kariyerine başladı ve müzik videoları ve popüler K-drama Boys Over Flowers gibi yapımlarda yer aldı. Daha sonra Fantagio ile anlaşma imzalayan Moon Bin, şirketin eğitim programında yükselerek Astro üyesi oldu. Grubun ilk projesi bir web dizisiydi ve ardından müziğe odaklanarak 2016’da ilk EP’leri Spring Up’ı yayınladılar.

Sonraki üç yıl boyunca, Moon Bin Astro üyesi olarak müzik çalışmalarına devam ederken, grup üyeleri arasında popülerliği artan bir dizi EP de yayınladılar ve sonunda 2019’da All Light adlı ilk albümlerini piyasaya sürdüler. Ancak aynı yıl, Fantagio belirtilmeyen sağlık sorunları nedeniyle Moon Bin’in Astro’dan geçici olarak ayrılacağını duyurdu. Ancak 2020’nin başlarında Moon Bin gruba geri döndü ve hızla çalışmalarına devam etti. Astro ile çalışmalarına devam ederken, Moon Bin ve grubun diğer üyesi Yoon San-ha kendi yan projesini başlattı ve üç EP yayınladı.