Pop müzik şarkıcısı Bebe Rexha, TikTok’u kilosuyla ilgili önerilen arama sorgusu nedeniyle eleştirdi. Bebe Rexha, uygulamanın ilişkili arama geçmişinde “bebe rexha kilo” yazdığını gösteren bir ekran görüntüsü ile tweet attı ve “O arama çubuğunu görmek gerçekten üzücü” dedi. “Kızgın değilim çünkü doğru. Kilo aldım. Ama sadece kötü hissettiriyor. Beni ne olursa olsun seven herkese teşekkür ederim.”

Bebe Rexha, tweetinde yaptığı paylaşımda, TikTok kullanıcılarının desteklerini aldı. Yüzlerce yorum arasında bir kullanıcı “Onu benzersiz ve gerçek olması için seviyorum, kendisini içeride ve dışarıda seviyoruz” yazdı. Diğer bir kullanıcı ise sadece “Güzel” yorumunu yaptı.

Diğer Twitter kullanıcıları ise TikTok arayüzünü eleştirerek arama terimlerini önerme politikasını değiştirmesi gerektiğini söyledi. Popüler YouTuber Kandee Johnson, “Şu anda önerilen arama çubuğunda ne çıkacağına dair TikTokUS politika ekibinde birisi değişiklik yapmalı! Bu toksik ve korkunç!” diyerek şikayet etti. “TikTokSupport, platformdaki insanlarla ilgilenin ve bunu toksik hale getirmeyin.”

Öte yandan, Bebe Rexha’nın kendi adını taşıyan üçüncü albümü BEBE, Warner Records aracılığıyla 28 Nisan’da piyasaya sürülecek. Albüm, Billboard Hot 100 listesinde ilk 10 arasında yer alan David Guetta işbirliği “I’m Good (Blue)” ve “Heart Wants What It Wants” ve “Call on Me” adlı takip parçaları ile önceden yayınlandı.

Bebe Rexha’nın TikTok hakkındaki tweet’ine aşağıdan göz atabilirsiniz.