2018’de henüz 28 yaşında hayatını kaybeden Avicii(Tim Bergling)’in ölümü kafalarda soru işaretine neden oldu. O sıralar mutlu gözüken Avicii’nin kaybı tüm dünyada şok uyandırdı. Hakkında bir çok teori ortaya atıldı, şimdi ise son gelişen olaylarda bunlardan biri çok ilgi görüyor.

ABD’de George Floyd adlı bir vatandaşın sırf siyahi olduğu için bir polis tarafından 8 dakika boyunca boğularak öldürülmesinin ardından tüm ABD’de halk ayaklandı. Anonymous adlı bir hacker grubu sosyal medya üzerinden protestolara yardım edeceğini duyurdu ve ABD başkanı Donald Trump’ın çocuk istismarına dair belgeleri basına sızdırdı.

Bu olaydan sonra Avicii’nin ilk kez kendi yönetmenlik yaptığı ‘’For A Better Day’’ klibi gündeme geldi. Klipte çocuk istismarına değiniliyor.  Pizzagate denilen, çocuk istismarını rahat rahat yapabilmek için pizzayı üstü kapalı mesajlarını örtmek için kullanan üst mertebe zenginler ve siyasetçiler için bir gönderme olduğu açıkça belli olan klipte, farklı milliyetlerden zengin olduğu belli olan insanlar bir yerde buluşup kamyon dolusu çıplak çocuklar satın alıyor ve tüm bu zengin mertebe insanların listesi ellerinde olan iki kişi bu insanların hepsini öldürüyor. Son öldürecekleri bir siyasetçiye sıra gelince de ortaya çıkıyor ki o iki kişi zamanında adamın taciz ettiği ve psikolojik yardımlar alıp yetiştirme yurdunda hayatlarını devam ettiren iki küçük çocuğun yetişkin halleri.

Tüm bu olayların ardından böyle bir klip yayınladığı için Avicii’nin öldürüldüğü ortaya atılıyor. Güncel konuların ve 2016’da patlak veren Pizzagate olayını 2015 yılında acı gerçekliğiyle kliplerinde yer vermiş şarkıcının ölümünün arkasında hala ne veya kim/ler olduğu bilinmiyor.