Amerika’nın Minneapolis kentinde siyahi Geroge Floyd‘un bir polis memuru tarafından kasten boğularak öldürülmesinden sonra Amerika’nın bir çok eyaletinde protestolar başladı.

Anonymous adı verilen bir hacker grubu, sosyal medya kullanarak bu protestolara yardım edeceklerini duyurduktan sonra ABD başkanı Donald Trump‘ın çocuk istismarı hakkında olan dava dosyalarını sızdırdı ve bunun için soruşturma açılmasını söyledi.

Bu aşamadan sonra Avicii’nin ”For a Better Day’‘ ve Justin Bieber’ın ”Yummy” klibi hakkında teoriler ortaya atıldı.

Genç şarkıcı Justin Bieber, Yummy şarkısını tanıtırken küçük çocukları kullanmış ve şarkının logosunu Pizza dilimleriyle yapmıştı. Bu durum insanların aklına Pizzagate adı verilen komplo terorisini getirdi.

Pizzagate, ileri düzey zenginlerin ve siyasetçilerin pizza ve üzerindeki malzemeleri kullanarak çocuk istismarını kapalı şekilde yapmasıdır. Bu ilk başta Comet Ping Pong adı verilen bir Pizzacı kurulmasıyla başlıyor  ve ABD’nin o zamanlarki başkanı Barack Obama’nın o pizzacıya 500.000 dolar bağışta  bulunuyor. İlk kez Hilary Clinton ve John Pedosta’nın maillerinin sızmasıyla ortaya çıkıyor ve mailleri pizzayla ilgili anlamsız mesajlar içeriyor.  Aslında başka anlamlar içerdiği belli olan kelimelerin alt anlamlarında

pizza: kız, sosisli: erkek, peynir: küçük kız, sos ise seks partisi olmak üzere çeşitli iğrenç anlamlar yüklenmiş kelimler kullanmışlardı.

Justin Bieber’ın ise ünlü olmasını sağlayan ve elini tutan o zamanların  Sony Müzik Yöneticisi L.A. Raid çocuk istismarından tutuklanıyor ve Justin Bieber’ın bir kız gibi güzel olduğunu söylediği sözlerle biliniyordu. Klipte Justin’ e yakın duran gözlüklü bir adamın ise Pizzagate’in kurucusu John Pedosta’ya çok benziyor.

Şarkı sözleri baz alındığında hayranlar Justin’in manipüle edildiği için rahat rahat pizzagate’den bahsedemediği ileri sürüyor. Videonun sonunda ise Justin Bieber’ın bir tabakta çocukluk fotoğrafı gösteriliyor.

Yani ünlü şarkıcı Justin Bieber’ın zamanında pedofililer tarafından tacize maruz kaldığı ve videoda bunu anlatmak istediği ortaya atılıyor ve klip çekimleri sırasında ne kadar zorlandığını gösteren fotoğraflar ortaya çıkıyor.

Yummy klibinin bunu anlatmaya çalışması onaylanmadı ve hala bir teori.