Belçikalı müzisyen Stromae, planlanan turnesini sağlık sorunları nedeniyle iptal ettiğini duyurdu. Sanatçı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bazı kişisel sağlık sorunları nedeniyle 2023 turnemizi iptal etmek zorunda kaldık” dedi. Hayranlarını üzen bu haber, Stromae’nin sevenleri tarafından büyük bir hayal kırıklığı olarak karşılandı.

Stromae, son yıllarda açıklanmayan bir hastalığın neden olduğu sağlık sorunları ile mücadele ediyor. Geçtiğimiz yıl, sanatçı Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımda, “Geçmişte yaşadığım bazı sağlık sorunları beni yeniden etkiliyor” diyerek sevenlerine durumunu açıklamıştı.

Stromae, son yıllarda büyük başarılar elde etmişti. Kendine özgü tarzı ve cesur müzik videoları ile dikkat çeken sanatçı, “Alors on danse”, “Papaoutai” ve “Formidable” gibi hit şarkılarıyla müzik dünyasında adını duyurmuştu.

Haberin kaynağı olan PaperMag’de yer alan habere göre, Stromae’nin turnesi sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 28 konserlik bir program içeriyordu. Ancak şimdilik, sanatçının hayranları turnenin ne zaman gerçekleşeceğini veya iptal edildiğini açıklayan bir resmi açıklama bekliyorlar.

Stromae’nin sağlık sorunları ile ilgili olarak başka kaynaklarda da haberler yer almıştı. 2015 yılında, sanatçının sahne arkasında geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle konserlerini iptal etmek zorunda kaldığı haberleri yayılmıştı.

Umarız Stromae, sağlığına kavuşur ve sevenleri ile birlikte müzik dünyasında tekrar boy gösterir. Ona acil şifalar diliyoruz!