Elle dergisinin “Kadınlar İçin Müzik” etkinliğinde “Yılın Kadın Sanatçısı” ödülünü kazandıktan sonra, Billie Eilish’in annesi Maggie Baird, kızının doğum gününü kutlamak için Instagram’da bir mesaj paylaştı.

Baird, doğum günü pastası ve kızının çocukluğundan kalan birkaç fotoğraf eşliğinde bir fotoğraf paylaştı. Aynı zamanda, “Güzel kızım, harika kız kardeşim ve harika kızımız. Seni seviyorum. Bugün 20 yıl önce seni karşıladığımız günü kutluyoruz” şeklinde bir mesaj da paylaştı.

Billie Eilish, kendisi gibi müzisyen olan Baird ve babası Patrick O’Connell tarafından evde büyütüldü. Eilish, bir röportajında, “Müzik benim hayatımın her zaman bir parçası oldu ve ailem de hep müzikle ilgilendi” demişti.

Baird da müzisyen ve aktristtir. Ayrıca, “The Groundlings” adlı bir improv ve komedi okulunun kurucu üyelerindendir. Baird, geçen yıl kızının “Happier Than Ever” albümündeki şarkılarına katkıda bulunarak vokal koçluğu yapmıştı.

Billie Eilish, kariyeri boyunca birçok ödül kazandı, Billboard Music Awards ve Grammy ödülleri de dahil olmak üzere. 2020 yılında, “No Time to Die” adlı James Bond filmi için yazdığı şarkıyla birçok hayranını etkilemişti.

Bununla birlikte, Eilish son zamanlarda Vogue dergisi için verdiği röportajda giyim tarzı hakkında eleştirilere maruz kalmıştı. Eleştirilerin ardından Eilish, giyim tarzının arkasındaki nedenleri açıkladı ve insanların kendilerini özgürce ifade etmelerine izin verilmesi gerektiğini vurguladı.