İngiliz müzik grubu Coldplay, 2023 yılı için planladığı İngiltere ve Avrupa turnesi için destek sanatçılarını duyurdu. Grup, geçen bahardan beri dünya çapında birçok konser verdi ve geçen yaz altı tane dolu dolu Wembley Stadyumu konseri dahil olmak üzere birçok İngiltere stadyumu konserine çıktı.

Bu yaz, Güney Amerika’da konserler vermesinin ardından, grup daha fazla stadyum konseri için İngiltere ve Avrupa’ya geri dönecek. Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında, Portekiz, İspanya, İtalya, Hollanda ve daha fazlasında konserler verecekler ve Manchester ve Cardiff’te iki yeni İngiltere tarihi konseri gerçekleştirecekler.

Stadyum şovları için başlıca destek isimleri arasında, grubun Güney Amerika’da destekleyen Chvrches ve Griff yer alıyor. Grup, São Paulo’daki sahne performansında Chvrches vokalisti Lauren Mayberry’yi de yanlarına almıştı.

Coldplay’in bu turnesi hakkında başka haberler de var! Grup, turneleri sırasında çevreci önlemler alacaklarını açıkladı ve konserlerinde plastik kullanımını en aza indireceklerini söyledi. Ayrıca, turne sırasında grup üyelerinin seyahatleri sırasında karbon ayak izlerini telafi etmek için bağış yapacakları da açıklandı.

Bunun yanı sıra, Coldplay’in yeni albümü “Music of the Spheres” geçen yıl Ekim ayında yayınlandı ve hayranlarının beğenisini kazandı. Albümdeki şarkılar arasında “Higher Power”, “Coloratura” ve “Let Somebody Go” gibi hit parçalar yer alıyor.

Bu turne için biletler çok hızlı tükeniyor, bu yüzden Coldplay hayranlarının bu fırsatı kaçırmamaları tavsiye ediliyor. Umarız grubu destekleyen sanatçılarla birlikte harika bir konser serisi izleriz!