Müzik dünyasının sevilen isimlerinden Doja Cat, artık pop müzik yapmayacağını açıkladı çünkü artık pop müzik onu heyecanlandırmıyor. Sanatçı, Twitter’daki takipçilerine yaptığı bir dizi paylaşımda, dördüncü albümü için müzikal bir değişiklik planladığını ve gelecekte çabalarını rap müziğine odaklayacağını söyledi. Ayrıca konuşma tarzındaki kısımların “orta ve sıkıcı” olduğunu kabul etti.

Doja Cat, “Artık pop müzik yapmayacağım… Pop müzik beni heyecanlandırmıyor. Yapmak istemiyorum” diye yazdı.

Sanatçı, “Rap sözlerimin çoğunun orta ve sıkıcı olduğunu söyleyen herkesle de aynı fikirdeyim. Biliyorum, öyleler. Bir şey kanıtlamaya çalışmıyordum, sadece müzik yapmaktan keyif alıyorum ama ‘yapamazsın’ diyenleri duymaktan yoruldum, bu yüzden yapacağım” şeklinde devam etti.

Doja Cat, yeni albümü olan “Hellmouth” olarak düşünülen albümü hakkında şakalar yaptı ve “Fransız konsepti deneyimsel bir country/bohemian füzyonu olacak, blue-grass özüyle” diye tweet attı.

Sanatçı müziği bıraktığını şaka yoluyla da olsa dile getirdi, ancak daha sonra takipçilerine “Endişelenmeyin, bu albümü bitireceğim” diye tweet attı.

Doja Cat, dördüncü albümünü ‘Hellmouth’ olarak adlandırmayı planladığını daha önce açıklamış ve rap müziğe dönüş yapacağını belirtmişti. Geçtiğimiz yıl, ‘Elvis’ filminin müziklerine katkıda bulunduğu ‘Vegas’ adlı şarkıda rap yapma fırsatı bulduğu için heyecanlı olduğunu söyledi.

Doja Cat, Variety ile yaptığı bir röportajda müzikal hedefleri hakkında şunları söyledi: “Punk müzik keşfetmek istiyorum. Ama pop-punk değil. Şu anda yeterince pop-punk sanatçısı var gibi hissediyorum. Ve daha fazla olması gerekiyorsa, olsun ama benim yapacak kişi olmadığımı düşünüyorum. Daha çok ham, filtresiz, sert punk müzik deneyimi yaşamak istiyorum. Kendim için yaptığım bir şey – birkaç baterist ve gitaristi bir araya getirmek. Ve hatta belki oraya çıkmayacağım bile.”