Ünlü rapçi Cardi B, iki küçük çocuk annesi olarak çocuk istismarı konusunda endişelerini Twitter’da paylaştı. “Bu dünya dolu dolu avcılarla” diye yazan sanatçı, “En masum olanlar, en bilgisiz olanlar olan çocuklarımızı avlarlar. Avcılar komşularımız, okul öğretmenlerimiz, hatta para, güç ve kiliseye sahip insanlar olabilirler. Çocuklarınızla sürekli sınırlar ve başkalarının yapmasına izin vermemeleri gereken şeyler hakkında konuşun” şeklinde uyardı.

Bir hayranının annesinin kendisini büyütürken “aşırı koruyucu” olduğunu söylemesi üzerine Cardi B, “Evet … hiçbir şekilde başka yerlerde uyku partileri yok !!!” şeklinde yanıt verdi.

Cardi’nin tweetleri, Dalai Lama’nın bu yıl Hindistan’daki bir etkinlik sırasında küçük bir çocuğa “dilini emmesini” istediği tuhaf viral bir videoya özür dilemesinin ardından geldi. Videoda, 87 yaşındaki ruhani liderin yanına yaklaşan çocuk, bir sarılma istedi. Dalai Lama, çocuğu dudaklarından öpmesini istiyor, çocuğun çenesini dudaklarına doğru çekerken. Ardından, çocuğa “dilimi em” diye sesleniyor ve diliyle çocuğa doğru yaklaşıyor.

Cardi’nin uyarıları, çocuklarımızın güvenliği için her zaman dikkatli olmamız gerektiğini hatırlatıyor. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz:

  • Çocukların güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için UNICEF’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
  • Çocuklarınızın internet kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Safer Internet Day’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
  • Çocuklarınıza cinsel istismarı nasıl önleyebileceğinizi öğrenmek için Child Mind Institute’ün web sitesini ziyaret edebilirsiniz.