Merhaba dostum! Bu sefer sana, Birleşik Krallık’ın 2023 Eurovision temsilcisi Mae Muller’ın yarışma hakkındaki umutları ve şarkısının amacı hakkında NME’ye verdiği röportajı anlatacağım. Muller’ın “I Wrote A Song” adlı şarkısıyla Liverpool’a gideceği açıklanmıştı.

Kylie Minogue, David Guetta, Galantis gibi isimlerle çalışan Karen Poole ve Anne-Marie, Little Mix, Steve Aoki gibi sanatçıların yapımcılığını üstlendiği Lewis Thompson ile birlikte yazılan şarkı, bir ayrılıktan sonra zaferi kazanmaya çalışıyor.

NME’ye verdiği röportajda Muller, “Çok fazla müziğim acıdan kaynaklanabilir, ancak sonuç oldukça kibirli ve özgürleştirici olabilir. Bu, insanların kendilerini güçlü hissetmelerini sağlamak istediğim bir anlardan biriydi” dedi. “Kalp kırıklığı veya bir arkadaşınızla geçirdiğiniz bir şey olsun, bu duygularla nasıl başa çıktığınızı ve daha güçlü çıktığınızı düşünün.”

Muller ayrıca, birçok insanın şarkısını intikam şarkısı olarak algıladığını ancak aslında şarkısının tam tersi olduğunu belirtti. “İntikam alabilirdim, ancak kendimi güçlendirmeyi seçtim” dedi.

Röportajda ayrıca, Muller’ın kişisel Eurovision klasikleri de soruldu. “Netta ve ‘Toy’ (İsrail’in 2018 girişi) sevdim, çünkü ne kadar farklı ama harika olduğunu sevdim” dedi. “Mesajı gerçekten güçlüydü ve çok parlak ve sıcak biri gibi görünüyor.”

“Aynı zamanda dünyadaki herkes gibi büyük bir ABBA hayranıyım ama ilk Eurovision performanslarına ve şimdiki yerlerine bakmak çok ilham verici. ABBA Voyage’u iki kez gördüm ve her seferinde ağladım. Eurovision’ın ne kadar ikonik olduğunu vurguluyor.”

2023 Eurovision Şarkı Yarışması, 9-13 Mayıs tarihleri arasında Liverpool’daki M&S Bank Arena’da gerçekleşecek. Bu hafta BBC, resmi “büyük ölçekli gösterim”lerin gerçekleşeceği İngiltere şehirlerini duyurdu.

Bu arada, farklı bir haber kaynağına göre, Muller’ın “I Wrote A Song” şarkısı, 21 Ocak’ta yayınlandı ve Muller, şarkının yazım sürecini “kafa karıştırıcı bir an” olarak nitelendirdi. Ayrıca, müzik videosunun çekimlerinin “