Kanser teşhisi konulduktan sonra TikTok’ta “bucket list” deneyimlerini belgeleyen Kanadalı bir genç hayatını kaybetti. Harrison Gilks, 18 yaşında 30 Mart’ta hayatını kaybetti ve kardeşi David Gilks’ın paylaştığı bir videoya göre “ölürken acı çekmiyordu ve ailesiyle birlikteydi.” David Gilks, “Dünya çapındaki herkese destekleri ve teşvikleri için teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten onun için çok şey ifade etti.” dedi.

Kasım 2020’de Harrison, yumuşak dokuda oluşan nadir bir kanser türü olan rabdomiyosarkom teşhisi konuldu. Kısa bir süreliğine iyileşme dönemi oldu, ancak TikToker Haziran 2022’de kanserin geri döndüğünü açıkladı ve “bucket list” serisini oluşturdu.

Harrison’un deneyimleri arasında New York City’de helikopter turu, Casino de Móntreal’de kumar oynamak ve Los Angeles Rams maçında saha kenarında oturmak gibi şeyler vardı. En son gezisi Meksika’ya gittiği yerdi, burada parasailing yaptı ve bir su parkında vakit geçirdi.

Harrison, 21 Mart’ta son bir gönderi yaparak “gezi sırasında bazı komplikasyonlar yaşadığını” ve hastaneye acilen kaldırıldığını açıkladı. “Kanserin yayıldığını” söyledi ve “muhtemelen geri kalan zamanım boyunca hastanede olacağım, bu açıkça çok üzücü” dedi.

Harrison, “Bucket List” yolculuğunda takipçileriyle harika bir yolculuk yaşadığını ekledi.

Diğer haber kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, Harrison TikTok hesabında 1,5 milyondan fazla takipçiye sahipti ve videoları 19,6 milyon kez izlendi. Ayrıca birçok kişi, Harrison’a destek mesajları göndermek için #HarrisonBucketList hashtag’ini kullandı. Harrison, genç yaşta hayatını kaybetmiş olsa da, TikTok ve sosyal medya platformlarındaki hayranları onun anısını yaşatmak için hala mesajlar paylaşıyorlar.