Pop müziğin yıldızı Lady Gaga, ilk single’ı “Just Dance” ile büyük bir başarıya imza attı. Şarkı, 2008 yılında piyasaya sürüldükten 15 yıl sonra Recording Industry Association of America (RIAA) tarafından Diamond sertifikası almaya hak kazandı. Bu, şarkının 10 milyondan fazla satış rakamına ulaştığı anlamına geliyor. “Just Dance”, Gaga’nın üçüncü Diamond ödülü oldu ve daha önce “Bad Romance” ve “Poker Face” şarkılarına layık görülmüştü. Ayrıca, RIAA’nın Dijital Diamond Ödülü’nü alan ilk kadın sanatçı olma unvanını kazandı.

“The Fame” adlı ilk albümünden çıkan “Just Dance”, 2009 yılının kışında Billboard Hot 100 listesinde bir numaraya yükselerek Gaga’nın beş bir numaralı hitinden ilki oldu. Şarkı, üç hafta boyunca zirvede kaldı. Lady Gaga, şarkının 15. yıldönümünü kutlamak için sınırlı sayıda merchandise ürünleri çıkardı. Bu özel koleksiyon, sanatçının daha önceki albümleri olan “The Fame Monster”, “Born This Way”, “Artpop”, “Joanne” ve “Chromatica” gibi dönemlerine ait ürünleri içeriyor.

Lady Gaga, geçtiğimiz günlerde Todd Phillips’in yönettiği “Joker: Folie à Deux” filminin çekimlerini tamamladı. 2019 yapımı “Joker” filminin devamı olan yapım, Gotham City’nin en kötüsü olarak bilinen karaktere Joaquin Phoenix’in hayat verdiği Joker’in hikayesine odaklanacak. Lady Gaga ise Harley Quinn karakterine hayat verecek.