Son iki gündür bütün ilgi moda sektörünün üzerinde. Yeni trend, sonbahar/kış hazırlıkları ve sonu gelmeyen renk çeşitliliği…

Bu sene moda haftasındaki yüz güldüren gelişmelerden biri etkinliğin yüksek bir sponsor sayısına ulaşmış olması. Hafta; Hopi, Laboratoire Bioderma, L’Oréal Professionnel, Samsung Galaxy S9, Yapı Kredi, Zorlu Center ve Zorlu PSM’nin resmi sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Bu yıl “Mercedes-Benz presents” etiketiyle podyumda yerini Sudi Etuz markası yer alacak.


Ulusal ve uluslararası anlamda önemli olan moda haftası bütün ünlülere de ilham vermeye devam ediyor. 11-14 Eylül tarihleri arasında devam edecek olan MBFW, her tasarımcının defilesiyle farklı bir boyuta taşınıyor. Moda haftası sonunda en çok konuşulanları paylaşıyor olacağım ama ilk iki günden ses getirenlerden biraz söz edelim. 2.gün kapanışı yapan STNian markasıyla Nihan Buruk’un defilesiydi. Daha çok sarı ve deri detayları gördük ve bunların yanı sıra pastel renkler çoğunluktaydı. İzleyenler tarafından büyük beğeni topladı. Backstage’ de makyaj artisti ise Kürşat Akcene oldu ve Fenty Beauty ürünlerini kullandı. Bir diğer ses getiren defile ise tartışmasız ilk gün izlediğimiz Rashid by Raşit Bağzıbağlı defilesiydi. Bu defileyi ise Avon’un daveti üzerine gelen ünlü moda tasarımcısı KENZO izledi. Bakalım diğer günler de MBFW’de neler yaşanacak.